Nasz sposób na naukę snowboardu to wypadkowa systematyki SITS i patentów wypracowanych przez nas samych oraz zaprzyjaźnionych międzynarodowych instruktorów i zawodników. Uczymy wszechstronnego używania snowboardu. Od początku przywiązujemy dużą wagę do nauki jazdy switch (słabszą nogą z przodu), jazdy na płaskiej desce oraz elementów freestyle.

 

Początkujący potrzebują zwykle 1-2 tygodni w górach by czuć się na snowboardzie pewnie. Średnio zaawansowani robią postępy szybko jeśli zadbają o przedsezonowe przygotowanie lub wplatają aktywność fizyczną w swoją codzienność. Kluczem do sukcesów w ich przypadku jest jak największa różnorodność bodźców oraz stawianie przed sobą regularnych, niekoniecznie dużych wyzwań.

 

Zaawansowani zwykle wiedzą jak chcą, żeby wyglądał ich snowboarding. Tutaj postępy uzależnione są od czasu, jaki decydują się poświęcić na ten sport oraz od motywacji.

 

Na każdym naszym wyjeździe proponujemy szkolenia na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia rozpoczynamy omówieniem planu dnia i porządną rozgrzewką, która w przypadku snowboardu sama w sobie może być środkiem służącym poprawianiu ogólnej sprawności. Popołudnia rezerwujemy na aktywny wypoczynek, który przyspiesza regenerację i podsyca snowboardową zajawkę.

 

Dobra szkoła snowboardu to szybkie postępy w atmosferze, która nie kojarzy się ze słowem nauka. I takim właśnie jesteśmy snowboardem ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

inari